Plavání / lyžařský kurz

nlez9rjph7zz.jpg

Plavání

1) Plavání s žabičkou - Fryčovice

Jsme „Plavání s žabičkou“ a již několik let plaveme na bazéně ve Fryčovicích, kde jsou ty nejlepší podmínky pro plavání batolat, děti předškolního a školního věku. Máme k dispozici nádherný (o čemž svědčí i originální výzdoba – ručně vypracovaná keramická mozaika na stěnách bazénu), teplý (31°C) nerezový bazén o rozměru 12x5m s chrličem, perličkou, protiproudy, vířivou vanu s hydromasážními tryskami a samozřejmostí je i horkovzdušná sauna (saunová kabina je vyrobená z českého topolu a je vybavena nerezovými elektrickými kamny) s odpočívárnou, dále hernička a vyhřívané podlahy, recepce, občerstvení a posezení, parkoviště zdarma přímo před bazénem.

Hravou a nenásilnou formou seznamujeme děti s vodním prostředím a aktivně, přímo ve vodě (samozřejmostí je má přítomnost, jako učitelky plavání, ve vodě) je připravujeme na výuku plavání a postupně děti učíme plav. stylům. Při výuce je ve skupinkách max. 12dětí a také žádné jiné mateřské školy či veřejnost nemají po dobu výuky přístup na bazén. Bazén má daná mat. škola „pouze pro sebe“ a výuka je přizpůsobená každé MŠ tzv. „na míru“.

Zároveň je učíme i sebezáchraně, bezpečnému chování, vzájemné důvěře. Děti musí nejprve získat pocit jistoty a bezpečí, proto při výuce používáme mnoho barevných plaveckých pomůcek (převážně od českého výrobce), které slouží k nadlehčení, tyto pomáhají dětem odstranit strach z vody a hloubky např. nadlehčovací pásky, rukávky, desky, podložky,…. Dále pomůcky k doplnění výuky jako např. předměty na lovení např. tyčky, kroužky, kruhy, míčky, ploutve,…dále pomůcky sloužící ke zpestření výuky a zvýšení aktivity u dětí např. skluzavky, prolézačky, zvířátka, pontony, dráhy,…


 

2) Plavání s rybičkou

Kde: Vítkovický areál RIDERA

Termíny kurzů: Kurzy budou probíhat dle další dohody (úterky od 8-12h)     

Kurz: 10lekcí / lekce 45 minut (30minut bazén+15minut sauna-jen 55stupňů) 1xtýdně

Cena: jednotná cena za kurz je 800Kč/dítě nebo balíček s dopravou 1400Kč/dítě

Maximální počet dětí ve skupině je 20

Co děti potřebuji: plavky, ručník, mýdlo nebo sprchový gel

Jak to u nás probíhá: Na lekci doporučujeme přijít alespoň 10minut předem.

Děti se převléknou v šatnách a pokračují do bazénu, kde na ně budou čekat certifikované, paní  instruktorky. Následuje sprcha, krátká rozcvička,následně budou děti dle dovedností rozděleny do dvou skupin mezi 2 paní instruktorky. Pak už je čeká parádní zábava ve vodě.

Velmi hravou formou zvládnou nácvik základních plaveckých stylů, foukání bublin do vody, správné kopání nožiček, skluzavka, potápění, šnorchlování, lovení předmětů pod vodou,skoky do vody….

Teplota vody v bazénu je 30stupnů. Po plavání pokračují do sauničky vyhřáté na 55 stupňů (dozor paní učitelky), kde budou mít k dispozici děti teplý čaj.

Pomůcky: široká škála profi plaveckých pomůcek jako jsou plavecké pásky, kolečka, destičky, plavecké brýle, pontony, sety na šnorchlování (brýle, šnorchl, ploutve), skluzavka, plovoucí domeček, podvodní baterky.

Doprava: vlastní nebo balíček s dopravou

Focení: Během posledních lekcí bude probíhat focení dětí. Každý dostane fotografii ZDARMA na památku.


Lyžařské kurzy

Výběr ze dvou variant:

 

1)    Ski areál Vaňkův kopec

 

 • týdenní kurz (pondělí až pátek) – 2 hodiny denně
 • děti jsou rozděleny podle stupně pokročilosti
 • výuka probíhá převážně herní formou
 • teplý čaj po celou dobu kurzu
 • kurz je zakončen závody
 • možnost zapůjčení lyží, lyžařských bot a helmy
 • zajištěna doprava autobusem do areálu a zpět

 

Cena, včetně dopravy

 • 1 790 Kč / dítě
 • 2 090 Kč / dítě vč. půjčovného

 


 

2) Lyžujeme se sluníčkem - Ski areál Bílá

 

DOPOLEDNÍ / ODPOLEDNÍ KURZ LYŽOVÁNÍ / SNOWBOARDINGU MŠ  

 • 5-denní výjezdový lyžařský kurz (po-pá) pro děti od 4 let.
 • 2 hod. lyžování denně.
 • Skupinová výuka lyžování (popř. snowboardingu) pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Kurz je ukončen závody.
 • Odjezd od školky a příjezd opět ke školce. Děti jsou po celou dobu v doprovodu pedagogů.

 

Místo konání kurzu:

Kurz je realizován ve SKI areálu Bílá. Výuka probíhá v dětském lyžařském parku se 2 pojízdnými koberci, lanovým vlekem, moderním talířovým vlekem a kolotočem na sněhu = nejmodernější dětský lyžařský park na Moravě se zasněžováním a dětskými překážkami. Po zvládnutí zastavení v pluhu a oblouku v pluhu pokračuje výuka na veřejných sjezdovkách SKI areálu Bílá.

Děti mají k dispozici šatny přímo v dětském lyžařském parku, kde se přezouvají, svačí, apod.

Bezpečnost:

 •  Malé skupiny, průměrně 6 dětí na 1 instruktora (v závislosti na věku a úrovni lyžařských dovedností).
 •  Zapůjčení rozlišovacích vest a helem pro každé dítě zdarma.
 •  Dětský lyžařský park = bezpečné a atraktivnější místo s novým vlekem a snowparkem pro výuku děti.
 •  Park je oplocen a je určen pro začínající a mírně pokročilé lyžaře.

Vybavení:

Možnost zapůjčení lyžařského nebo snowboardového vybavení přímo v místě konání kurzu (vybavení připraví instruktoři na základě informací v přihlášce).

 Cena výpůjčky:

 • 80,-Kč/den pro dopolední kurzy
 • 70,-Kč/den pro odpolední kurzy

Pojištění a nemoc dítěte:

V ceně kurzu je zahrnuto úrazové pojištění, pojištění nevyužité cestovní služby a zrušení cestovní služby, pojištění zavazadel a odpovědnosti. V případě odhlášení z kurzu před nebo v průběhu kurzu z důvodu nemoci dítěte (musí být doloženo potvrzením od lékaře) můžete uplatňovat náhradu 80% zaplacené částky na smluvní pojišťovně organizátora akce. Pojišťovna Vám vrátí peníze. 

 

Cena koníčku: 1045 Kč / pololetí
 
Napište nám svůj dotaz: