Školka jako místo pro život

Učení je nejefektivnější, děje-li se na základě vnitřní motivace a touhy objevovat. To znamená, že dítě má šanci vzít iniciativu do svých rukou a jít vlastní cestou. Pokud je dětem ponechán čas a prostor onu vrozenou schopnost rozvíjet, budou se samy chtít učit novému.

Dětská skupina Club poskytuje podnětné vzdělávací prostředí, které podporuje zvídavost a chuť učit se.

Součástí tohoto prostředí je respekt a úcta k dítěti, jako rovnocennému partnerovi. Děti se v otevřených debatách podílejí na utváření pravidel platných pro fungování školy. Školka tak vytváří demokratické prostředí, kde se každý stává spoluodpovědný za své vzdělání, a tím pádem i život.

Dětská skupina 1st Club

Jak je v našem názvu, děti jsou u nás na prvním místě- naše paní učitelky a chůvy, chtějí být Vašim dětem oporou, průvodkyní, zázemím a být jim na blízku v radostných chvílích strávených ve 1st Club.

Nabízíme zázemí nově zrekonstruované vily se zahradou v krásném prostředí Komenského sadu.

Bezpečné a příjemné prostředí pro děti je pro nás základem. Jeden pedagog/chůva má na starosti maximálně 6 dětí.

Nadstandard je pro nás standard

Nabízíme dvě nadstandardně vybavené třídy s hernou s Montesorry prvky. Dětská skupina bude vybavená infrasaunou, která je výborná pro imunitu dětí během nepříznivého počasí. Saunování se provádí při teplotě 55 °C a je velmi dobře snášeno.

Strava je pro nás velmi důležitá a proto je naším cílem, aby dětem chutnalo a zároveň se jim dostalo vyváženého poměru všech živin dle doporučení výživového specialisty. 

Zdravé dítě, šťastné dítě

Samozřejmostí je možnost využití adaptačního programu pro Vaše dítko, neváhejte nás s tímto dotazem kontaktovat.

S dětmi absolvujeme pravidelné výlety.

Děťátko s plenkou pro nás není problém.

Náš přístup

Poskytuje bezpečné a laskavé prostředí.

Podporujeme vnitřní motivaci. Nejlepší odměnou pro nás, je vlastní spokojenost dítěte.

Paní učitelka je rádce a průvodce. Nikoli autorita.

Snažíme se porozumět přáním a tužbám dítěte.

Věříme, že každé dítě kvete. Některé dříve, některé později.

Víme, že každé dítě je talentované.

Naše kurikulum

Předškolní dítě je hravé, zkoumavé, rádo objevuje svět a pídí se po zákonitostech kolem sebe. Je to velmi citlivé období k navazování vztahů v širší skupině. Dítě se poprvé ocitá v prostoru instituce.

Toto období je základem pro rozvoj osobnosti, podílí se na zdravém citovém, rozumovém a tělesném rozvoji a na osvojení základních pravidel chování, základních životních hodnot a mezilidských vztahů.

Naše paní učitelky si toto uvědomují a snaží se v dětech podporovat přirozenou chuť poznávat a učit se.

Používáme moderní metody několika vzdělávacích programů, jejichž principy jsou nám pedagogicky, ale především lidsky blízké.

Výhodou naší skupinky je nízký počet dětí ve smíšené skupině –max.12 dětí, kterým se můžeme individuálně věnovat. Naše činnosti jsou přizpůsobené osobnosti, věku a tempu každého dítka.

Naše tematické plány jsou zpracovány na základě Školského zákona § 33. o předškolním vzdělávání. Plány jsou upraveny s ohledem na věkovou kategorii dětí, využívá umístění školky- prostředí Komenského sadu, které nabízí krásy přírodního prostředí k poznávání živočichů a rostlinstva v povodí řeky Ostravice.

Tematické plány vychází z činnosti dětí v průběhu školního roku a budou obsahově podléhat sledu ročních období, oslavám různých svátků a aktuálním prožitkům dětí z jejich každodenního života.

Zapište své dítě na nový školní rok 2019/2020

Za tento zápis Vám bude dítě vděčné celý svůj život.

Zapsat

+420 773 790 990